Lymfodrenážní přístroje a regenerace po tréninku

web-ballancer_frantisek_kaberle_03

Regenerace svalů je proces opravy poškozených tkání. Regenerace probíhá v našem těle v uzavřeném kruhu až do vypotřebování veškerých stavebních materiálů. Jedná se o nahrazování odumřelých nebo opotřebovaných tkání novými. Rychlost regenerace přímo závisí na zdraví jedince, dostupnosti potravy a nápojů, fyzické a psychické zdatnosti a možnosti odpočinku.
Po náročném fyzickém výkonu vždy nastává útlum, který by měl být ideálním časem pro regeneraci svalů. Regenerace je definovatelná jako znovunastolení rovnováhy, protože po určitém stupni zátěže dochází k namožení svalových skupin, které může přejít až do bolestivého hojení poškozených svalových vláken. Regenerace je prostředkem, který má za úkol zamezit bolestem po výkonu. Efektivnosti regeneračních procesů lze dosáhnout zejména využitím metod aktivní regenerace po tréninku. Zjednodušeně řečeno, do svalů se při zátěži vyplavuje kyselina mléčná, která způsobuje bolestivost a snížení výkonu. Cílem regenerace je odplavit metabolity z těla co nejdříve, aby nedošlo k jejich ukládání a vzniku chronických stavů.

Kvalitně provedená masáž velmi příznivě ovlivní veškeré kosterní svalstvo. Odstraňuje napětí a rozproudí krevní oběh, čímž nastartuje očistné a detoxikační procesy. Masáží je mnoho druhů. Pro uvolnění svalového napětí jsou vhodnější spíše relaxační masáže, přičemž důležitá je pravidelnost a zaměření na celé tělo.  Z důvodu možnosti nastavení stálého tlaku a intenzity se stále častěji využívá přístrojová tlaková masáž. U přístrojové masáže je nutné správné naprogramování a používání kvalitního přístroje od prověřeného výrobce.

Regenerace pomocí presoterapie (tlakové terapie)

Přístroje pro regeneraci Lympha Press a Ballancer jsou technologicky nejvyspělejší zařízení svého druhu, provádějící na základě tlakové terapie účinné lymfodrenáže a regenerační masáže. Jsou určeny především pro profesionální použití ve zdravotnictví, ale také ve sportu pro účinnou a rychlou regeneraci svalů.  Jejich provozovatel v nich získá zejména spolehlivý přístroj, který už více než čtyřicet let považován za světovou špičku a to jak kvalitou provedené procedury, tak kvalitou zpracování (minimální poruchovost) a také zcela unikátními funkcemi.
Lymfodrenážní přístroje Lympha Press a Ballancer doporučuje výrobce i odborníci také jako vhodnou proceduru při prevenci svalových zranění. Ještě výraznější je však jejich účinek při regeneraci svalové tkáně, čímž jsou schopny zkrátit dobu rekonvalescence.

Regenerace svalů ve vrcholovém sportu

Důležité je vyvarovat se opakované náročné fyzické zátěži na tutéž svalovou partii bez dostatečného prostoru pro regeneraci. Rozhodující roli zde hraje čas, je nutné co nejdříve normalizovat hladinu kyseliny mléčné a snížit množství poškozených svalových buněk před další zátěží. Výhoda přístrojové masáže je právě v možnosti standardizace léčebných procesů, tzn. zejména času procedury a její intenzity (dlouholetá zkušenost výrobce v tomto případě garantuje hlavně minimalizaci rizik poškození svalové tkáně – první pravidlo účinné pomoci při léčení je NEUŠKODIT ještě více).
Důležitým aspektem prevence a regenerace je i širší (celostní) přístup. Zjednodušeně řečeno je potřeba udržovat v ideálním stavu celé tělo a celé komplexní svalové skupiny. Když harmonizujeme naše tělo jako celek, je náš organizmus schopen lépe čelit zraněním a zánětům. Tlaková terapie umožňuje komplexní, standardizovanou, profesionální a bezpečnou péči, jejíž účinky se projeví zejména ve spojení s klasickými přístupy (regenerační cvičení, posilování, ruční masáže, sauna atd.)

ballancer_tomas_vlasak_01

Tuto metodu používá řada sportovců profesionálů i v České republice. Za zmínku stojí např. hokejový klub  HC ŠKODA PLZEŇ, Mistr světa v kulturistice Tomáš Bureš , cyklista Jaroslav Kulhavý, Armádní sportovní oddíl vodního slalomu Dukla Brandýs nad Labem, Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT a mnozí další.
Přečtěte si, co o tlakové terapii a konkrétně o zařízení Ballancer soudí Jaroslav Kugler – masér české hokejové reprezentace. Rozhovor s ním najdete zde.

×

Splátková kalkulačka ESSOX