Masér české reprezentace Kugler doporučuje Ballancer!

Podařilo se nám položit několik otázek masérovi české hokejové reprezentace a A týmu HC Plzeň 1929 Jaroslavu Kuglerovi ohledně lymfodrenážního zařízení Ballancer. Jaroslav Kugler je předním českým odborníkem na masáže a legenda mezi českými sportovními maséry, proto je jeho doporučení lymfodrenáže Ballancer o to významnější. Nabízíme krátký rozhovor, který s panem Kuglerem udělal Zdeněk Molcar.

Pane Kuglere, když jste v HC Plzeň dostali nabídku od firmy BS Sports a seznámili se s lymfodrenážním přístrojem Ballancer, přemýšleli jste dlouho, jestli ho hráčům pořídíte?

Určitě ne, protože je to opravdu dobrý pomocník, velice nám usnadnil práci. Hlavně po těžkých zápasech a trénincích. My máme tady jedno, dvě lůžka navíc, tam si toho hráče položím a zapnu mu nohavice a vlastně se o něho nemusím starat a můžu se věnovat druhému hráči. Takže určitě nám to pomohlo, usnadnilo práci, nemáme jí tolik. Já jsem si to vyzkoušel sám na sobě. Fungovalo to opravdu dobře. Dá se říct, že je to dobrý pomocník.

Jelikož vy jste odborník na masáže, fyzioterapeut, co na tom oceňujete z toho odborného hlediska?

Tady podle mě je nejdůležitější to, že když jsou hráči po tréninku nebo po zápase unavení, důležité je co nejrychleji ze sebe dostat tu únavu. Jinými slovy tělo při té zátěži vyprodukuje nějaké odpadové látky a tenhle přístroj vám pomůže se těch látek co nejdříve zbavit. Podstata je stejná jako při normální masáži, vyhánět to prostě od spodku těla do krevního oběhu k srdíčku a dostat to ven. Tohle Ballancer přesně splňuje.

V jaké míře používají Ballancer hráči HC Plzeň 1929?

Využívaný je hodně. Řekl bych, že je možná lepší, když jsme někde na soustředění, protože my hráčům přístroj normálně připravíme na postele a oni si leží ve svém pokoji, buďto si u toho něco čtou, většinou u toho usnou. Je to ještě lepší na tom soustředění, kde jsme s nimi vlastně neustále, tam ho využijí víckrát. Třeba tady po tréninku ho využije jeden, dva hráči, ale pak už ten čas není. Na soustředění je máme pohromadě, tak to můžeme za ten večer vyměnit třeba až pěti hráčům.

Doporučil byste přístroj i jiným sportovcům, ať už vrcholovým nebo i těm, kteří se třeba nevěnují sportům aktivně?

Určitě! Přístroj Ballancer je vhodný pro každého sportovce, protože každý druh sportu má zátěž, vznikají při něm látky, které je potřeba z těla dostat. Je vhodný i pro běžné lidi, kteří chodí třeba jen na procházky. Vím, že to bude fungovat, protože jsem to vyzkoušel na sobě, je to příjemné a účinné.

Pane Kuglere, vy jste zároveň i masérem českého národního hokejového týmu. Doporučil byste zařízení Ballancer i jim?

Určitě. Já jsem u reprezentačního týmu byl podobně jako minulý rok, vždycky ne tedy úplně po celý rok, protože mám tady povinnost v oddíle, ale když skončíme play off, působím u reprezentace. Letos jsem tam byl 6 nedělí v kuse, nějaké to soustředění před tím a plus mistrovství světa. Práce tam je hodně, jsou tam ještě dva fyzioterapeuti. Ballancer by určitě kluci využili. Je pro to výborné využití při soustředění. Stoprocentně by to využívali, jsem přesvědčen, a to ne jeden, určitě by se tam těchto přístrojů využilo víc.

Dobře, děkuji a ať se vašemu týmu daří!

Taky díky.

×

Splátková kalkulačka ESSOX